Naujienos

Naujienos

Perkeliama trečio turo data!

Svarbi naujiena!

Norėdami išvengti dubliavimosi su Lietuvos OS slidėmis čempionatu, kuris įvyks sausio 19-20 dienomis, ir su Žiemos taure markiruotoje trasoje, kuri įvyks sausio 27 d., perkeliame trečiąjį Vilniaus sprintų taurės etapą į vasario 17 dieną.

Turo vieta nesikeičia.

2 turo prabėgimų variantai

Tęsiame besiformuojančią tradiciją ir pristatome 2 turo prabėgimų variantus. 

1-2 (39 – 38 KP)

Mėlynas variantas 181 m

Raudonas variantas 168 m

3-4 (34 -37 KP)

Mėlynas variantas 352 m

Raudonas variantas 396 m

Testuojant vietovėje raudonas variantas buvo šiek tiek greitesnis, nes išvengta reljefo.

5-6  (32 -35 KP)

Mėlynas variantas 236 m

Raudonas variantas 197 m

Žalias variantas 207 m

Variantai gana lygiaverčiai, nes mėlynu variantu reljefo pokytis nežymus.

7-8 (36 – 56 KP)

Mėlynas variantas 323 m

Raudonas variantas 227 m

5-6 (38 – 36 KP)

Mėlynas variantas 506 m

Raudonas variantas 448 m

4-5 (33 – 44 KP)

Mėlynas variantas 516 m

Raudonas variantas 651 m

5-6 (44 – 35 KP)

Mėlynas variantas 292 m

Raudonas variantas 294 m

10-11 (63-64 KP) – trumpas, bet sudėtingas etapas.

Mėlynas variantas 120 m – trumpas, bet fiziškai sunkus.

Raudonas variantas 153 m – kuriant ir testuojant trasą tai buvo greičiausias etapas, nes praktiškai išvengiama reljefo – dalyviai to neįvertino.

Žalias variantas 93 m – atsirado spontaniškai varžybų metu. Planuojant trasą nebuvo įmanoma įsivaizduoti, kad dalyviai trasą įveikinės įsikibę į vielinę tvorą pristatomu žingsneliu.

16-17 (65 – 69 KP)

Mėlynas variantas 164 m

Raudonas variantas 187 m

Žalias variantas 188 m

20-21 (69 – 51 KP)

Mėlynas variantas 411 m

Raudonas variantas 302 m

18 -19 (55-51 KP)

Mėlynas variantas 338 m

Raudonas variantas 271 m

 

Parengė Eugenijus Mikšys.

Palikti daiktai po 2 turo

Po antro turo yra palikti šie rūbai:

Patikslinti trasų parametrai

Patikslinti trasų parametrai. Daugiau informacijos apie antrą turą rasite čia. Iki susitikimo rytoj!

Papildoma informacija apie 2 turą

2 turo registracija baigiasi šiandien (12-04). Nepamirškite užsiregistruoti!

Papildoma informacija apie antrą turą:
1. Atsižvelgiant į vietovės specifiką, rekomenduojama avalynė - sportiniai bateliai su protektoriumi arba, esant nepalankioms sąlygoms, t.y. apledėjimui, sniegui) galima būtų naudoti ir batelius su šipais. Ypač atsargūs varžybų dalyviai turi būti ant laiptų ir šlaiteliuose, nes šiuo metu jie yra apledėję arba pažliugę. 
2. Parkuotis reikėtų į pietus nuo Kapsų gatvės arba į Vakarus nuo Dariaus ir Girėno gatvės (žr. žemėlapį apačioje). Varžybų dalyvius prašome būti sąmoningais ir varžybų teritorijoje nesiparkuoti, kad nepažeistume sąžiningumo principų. 
3. Apšilimas leidžiamas tik į pietus nuo Kapsų gatvės, kur prasideda parduotuvės Lidlo teritorija
4. Atkreipiame dalyvių dėmesį, kad eismas nebus ribojamas. Trasos planuotos taip, kad būtų išvengta intensyvių gatvių, tačiau kertant važiuojamąją dalį ar bėgant keliu prašome būti ypatingai atsargiais.

Daugiau informacijos apie antrą turą galite rasti čia

Antro turo registracijos pabaiga jau netrukus!

Nepamirškite užsiregistruoti į antrą Vilniaus sprintų taurės turą. Šis turas bus ypatingas, nes tai bus "Lietuvos orientavimosi sportui – 60 metų" renginio dalis ir Jūsų lauks visiškai nauja Naujamiesčio vietovė. Registracija baigsis antradienį. Registruotis galite čia. Daugiau informacijos apie antrą turą galite rasti čia

 

Sąžiningas dalyvavimas varžybose

Po pirmo turo Senamiestyje kilus diskusijoms dėl kai kurių dalyvių taisyklių nesilaikymo, šiame tekste išdėstysime priežastis, dėl kurių atsiranda reikalavimai sportininkams laikytis varžybų taisyklių.

Apibendinant, pagrindinės priežastys yra dvejos:

  • Sąžiningumas prieš kitus dalyvius - "fair play"
  • Reikalavimai varžybų organizatoriams bei jų atsakomybė

Garbingo žaidimo taisyklės (fair play)

Orientavimosi sporte garbingas konkuravimas yra vienas svarbiausių varžybų principas, kuomet sutartos taisyklės galioja visiems varžybų dalyviams. Lietuvos orientavimosi sporto federacijos patvirtintose OS varžybų taisyklėse 21.4 punktas kaip vieną iš dalyvio pareigų nurodo draudimą "bėgti per draudžiamas zonas, kurios pažymėtos žemėlapyje, o taip pat per pasėlius, sodus, daržus". Vieniems dalyviams taisyklių laikantis, o kitiems - ne, tampa neįmanoma užtikrinti varžybų sąžiningumo. Neretai taisyklių pažeidimo atvejų leido sportininkams "sutaupyti" vos kelias sekundes - ar kova dėl geresnio rezultato yra verta to? 

Sprinto žemėlapiuose draudžiamos zonos yra žymimos simboliais, kurie nurodo, jog tuos objektus kirsti yra draudžiama.  (Orientavimosi pradžiamokslis). Taigi, draudimas kirsti tokius objektus galioja, net jei prie objekto nėra įspėjančios markiruotės arba varžybų teisėjo. Varžybų dalyviai visų pirma vadovaujasi žemėlapio informacija - todėl negalima bėgti net ir per atvirus vartus, jei jie pažymėti kaip uždaryti, arba šokti per iš pažiūros įveikiamą tvorą/gyvatvorę, jei ji pažymėta draudžiamu simboliu.

Vilniaus sprintų taurės varžybose nesiekiame kontroliuoti varžybų dalyvių ar turėti pajėgumus susekti visus vietovėje įvykusius pažeidimus. Kai kuriuos pažeidimus galime užfiksuoti nuotraukose arba nuspėti nagrinėdami dalyvių tarpinius laikus (pvz. per išskirtinai trumpą laiką ir už visus kitus greičiau įveiktas prabėgimas tarp dviejų punktų yra itin įtartinas), tačiau tai visvien nesudaro prielaidų identifikuoti visų pažeidimų. Todėl veikiame alternatyviu būdu ir siekiame šviesti varžybų dalyvius bei "išgyvendinti" nesąžiningo kirtimo praktikas.

Kaip organizatoriai, dažniausiai susiduriame su kelių rūšių pažeidimais:

  • taisyklės pažeidžiamos iš nežinojimo: pvz. vienas dalyvis kirto tvorą, pažymėtą neįveikiamos tvoros simboliu ir teritoriją, pažymėtą "khaki" spalva, kadangi nežinojo, kad šie simboliai nurodo draudimą kirsti. Tokius atvejus galima išspręsti pateikiant aiškią informaciją ir sudarant kiek įmanoma daugiau galimybių dalyviams su ja susipažinti.
  • taisyklės pažeidžiamos iš skubėjimo, nepastebėjimo: tokias klaidas daro ir patyrę sportininkai. Pavyzdžiui, viename Norvegijos čempionate daugkartinis pasaulio čempionas Olav Lundanes prisipažino kirtęs draudžiamą zoną ir pats save diskvalifikavo, nors kitu atveju būtų laimėjęs aukso medalį. Prisipažinimų sulaukėme ir pirmo turo metu, labai dėkojame už nuoširdumą!
  • taisyklės pažeidžiamos tyčia: tokie atvejai rečiausi, tačiau neretai galima įtarti, jog taisyklės buvo pažeidžiamos sąmoningai. 

Reikalavimai varžybų organizatoriams

Varžybų organizatoriai turi organizuoti varžybas taip, jog vietovei nebūtų padaryta jokia žala bei nekiltų jokių nusiskundimų iš išorės. Dažnai organizatoriams tenka gauti leidimus varžyboms, dėl ko tenka sutikti su kai kuriomis sąlygomis (pvz. Bernardinų sode sportininkams buvo leidžiama bėgti tik takeliais). Daugiau ar mažiau pagrįstų priekaištų tenka sulaukti ir iš vietos gyventojų (pvz. sportininkai mindo puoselėjamas zonas, bėgioja po privačią teritoriją ar šokinėja per tvorą, kurią pastatė namo bendrijos nariai). Todėl žemėlapio braižytojas ir trasų planuotojas siekia kaip įmanoma labiau atsižvelgti į visus niuansus ir išvengti potencialių konfliktų.

Jei nesugebame surengti varžybų pagal įsipareigojimus, įmanoma, jog ateityje bus pasėtas nepasitikėjimas orientacininkais ir valdininkai nenorės išduoti jokių leidimų apskritai.

Garbingas trasos įveikimas yra paties dalyvio reikalas, todėl kviečiame būti sąmoningais ir vengti sutartų taisyklių laužymo. Savo ruožtu mes, organizatoriai, sieksime sudaryti sąlygas, kurios leis ir toliau mėgautis orientavimosi sporto nuotykiais. 

Palikti daiktai po 1 turo

Turime šiuos paliktus daiktus po 1 turo. Juos galite atsiimti 2 turo metu arba, jeigu norite anksčiau, parašykite azuolasosk@gmail.com. 

 

1 turo kelio pasirinkimai

Sprinto orientavimosi "kabliukas" yra surasti greičiausią prabėgimą tarp dviejų punktų, o neretai gali būti ir taip, jog ilgesnis prabėgimas gali būti greitesnis už trumpesnį. Greitį trasoje riboja posūkių gausa, laiptai arba įkalnės. Čia pateikiame keletą pavyzdžių iš sekmadienio trasos: 

33 - 40 (3 trasa)

33 - 41 (4 trasa)

45 - 44 (1 ir 4 trasos)

42 - 39 (3 ir 4 trasos) (raudonas variantas - 402 m)

50 - 53 (3 trasa)

57 - 53 (1 trasa)

54-60 (1 ir 3 trasos)

54-59 (2 trasa) (mėlynas (D) - 611 m)

53-59 (4 trasa)

1 turo startas

Varžybų startas - Sereikiškių parke prie rotondos. Nuo varžybų centro iki starto apie 600 m. Barboros Radvilaitės/Šventaragio gatvę galite kirsti per pažymėtas perėjas.

Trasos pradžia visoms grupėms veda per Bernardinų sodo teritoriją. Parke bėgti leidžiama tik keliais ir takais - ant vejos bėgti draudžiama! Parko vejos ant žemėlapio bus pažymėtos draudžiamos teritorijos simboliu. Prašome laikytis žemėlapio žymėjimo!

Bėgikai trasoje turės kirsti judrią Maironio gatvę. Trasos atkarpa per Maironio gatvę veda per perėją - kirsti gatvę ne per perėją yra draudžiama. 

Laukiame jūsų sekmadienį! 

Atnaujinta papildoma 1 turo informacija!

Atnaujinta (11-13) papildoma pirmo turo informacija. Ją galite rasti spustelėję turų informacija viršutinėje meniu juostoje arba paspaudę čia

Startuokite sprintų taurėje be streso!

Nauja dalyvių grupė

Vilniaus OS sprintų taurė jungiasi prie projekto "Išmok orientuotis"! Pristatome naują grupę "Išmok orientuotis", kuri skirta šios sporto šakos naujokams. Išbandykite orientavimosi sportą nemokamai! Daugiau apie "Išmok orientuotis" projektą galite rasti čia: https://www.facebook.com/events/1282330395241499/

 

Pasiruošk Vilniaus sprintų taurei nemokamose treniruotėse!

NEMOKAMOS ORIENTAVIMOSI SPORTO TRENIRUOTĖS VILNIUJE SUAUGUSIEMS!

PUIKI PROGA PASIRUOŠTI SPRINTŲ TAUREI!

Pirmą kartą girdintiems apie orientavimosi sportą – tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje ar atrandant nematytus miesto užkampius. Tai ne tik fizinių pajėgumų reikalaujantis sportas, tai ir mankšta protui. Daugelis orientavimosi sportą bėgte įvardija kaip: „Bėgimas žaidžiant šachmatais”.
Ateik ir patirk tai!

Registracija pirmajai treniruotei spalio 28 d., 11.30 val. Vingio parke: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdghPx6H2amWAzUmOMvR7Px3ExaSTsqtbrIaD0CW8n487fPfw/viewform

Daugiau informacijos čia 

Registracija naujienlaiškiui

Sužinokite naujienas apie Vilniaus sprintų taurės varžybas pirmas! Kviečiame užsiregistruoti ir gauti Vilniaus sprintų taurės naujienlaiškį. Vienam iš užsiregistravusių padovanosime nemokamą startą Vilniaus sprintų taurėje!

Registracija: https://goo.gl/forms/XG2hMkFzOAlGd5hI2

Pirmas turas vyks lapkričio 18 dieną!