Nuostatai

Nuostatai

Svarbu

Papildoma informacija apie varžybų vykdymo sąlygas dėl COVID-19 bus skelbiama skiltyje Turų informacija prieš kiekvieną turą.

5 turo informacija

5 turo informaciją galite rasti čia 

Apie varžybas

Vilniaus sprintų taurė - tai 5 turų orientavimosi sporto varžybos sprinto rungtyje, kurios lapkričio - kovo mėnesiais vyksta skirtingose Vilniaus miesto vietose. Šio renginio pagrindiniai tikslai:

  • populiarinti orientavimosi sportą Vilniaus mieste tarp miesto gyventojų;
  • padėti orientacininkams geriau pasiruošti artėjančiam OS bėgte sezonui
  • skatinti laisvalaikį aktyviai praleisti lauke šaltuoju metų laiku;
  • supažindinti su skirtingomis Vilniaus miesto vietovėmis ir jų žemėlapiais.

Varžybos vykdomos vadovaujantis Lietuvos orientavimosi sporto federacijos OS bėgte varžybų taisyklėmis. Varžybų rungtis - sprintas.

Organizatorius

Orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“.

Turų vieta ir laikas

Varžybų 5 turai vykdomi Vilniaus mieste. Turų pradžia 12:00. Atvykimas iki 11:00.

  Data Vieta
1 turas 2021-10-30 Vingriai
2 turas 2021-11-20 Piromontas
3 turas 2021-12-04 Lukiškės
4 turas 2022-02-26 Tuskulėnai
5 turas 2022-03-19 Senamiestis

Detalesnė informacija apie tikslias varžybų vietas bei laiką bus skelbiama prieš kiekvieną turą sprintai.okazuolas.lt skiltyje Turų informacija.

Dalyvių grupės

M/V 1 Vaikai (2008 ir jaunesni)
M/V 2 Jauniai (2007-2004)
M/V 3 Veteranai 40 - 55 (1967-1982)
M/V 4 Veteranai 55+ (1966 ir vyresni)
M/V E Elitas Amžius neribojamas

 

Registracija

M/V 1, 2, 3, 4, E grupių dalyvių  išankstinė registracija yra privaloma. Registracija vyksta atskirai į kiekvieną etapą svetainėje www.dbsportas.lt. Registracija galima tik iki nurodytos registracijos datos pabaigos.

 

Starto mokestis

Mokestis už startą mokamas pavedimu.

 

Kaina už vieną turą pavedimu 

Mokant grynais varžybų dieną 
Moksleiviai 4 Eur 4 Eur
Studentai ir senjorai 7 Eur*​​​ 9 Eur
Visi kiti 9 Eur* 11 Eur

Studentai ir senjorai varžybų dieną sekretoriate turi pateikti galiojantį studento arba senjoro pažymėjimą.

*Įskaičiuotas LOSF 1 Eur mokestis.

Dalyvis, mokantis už savo startą, privalo susimokėti pavedimu likus dienai iki varžybų. Jei klubas moka pavedimu pagal gautą sąskaitą faktūrą, pavedimą galima atlikti po varžybų mokėjimo paskirtyje nurodant varžybų pavadinimą, registruojamo asmens vardą ir pavardę, distanciją, gimimo datą, klubą ir el. pašto adresą.

Mokestis mokamas:

Orientavimosi sporto klubas "Ąžuolas", įmonės kodas 193269519

A.s. Nr. LT427044060001311849, AB "SEB bankas", banko kodas 70440 (mokėjimo paskirtyje nurodykite turą, asmens už kurį mokate vardą, pavardę ir klubą).

Užsiregistravus, bet neatvykus į varžybas, dalyvis moka 50 proc. starto mokesčio dydžio baudą.

Atsižymėjimas

Atsižymėjimas su SPORTident kortelėmis. Bus aktyvuotos SIAIR+ stotelės.

Dalyviai, kurie neturi SPORTident kortelių, jas galės išsinuomoti varžybų registracijos vietoje iš organizatorių. Įprastos Sportident kortelės nuomos kaina vienam etapui: moksleiviams – 0,50 Eur, suaugusiems – 1 Eur.
Dėmesio: sekretoriate nebus galimybės išsinuomuoti bekontakčių SI Air kortelių.

Dalyvis, pametęs išnuomotą SPORTident kortelę, privalo atlyginti organizatoriams nuostolius ir kompensuoti prarastą kortelę.

Eliminavimo sprintas

Paskutinio turo metu elito grupių sportininkams planuojama eliminavimo (angl. Knock out) sprinto rungtis. Joje galės dalyvauti pakviesti elito grupės sportininkai pagal 3 geriausius rezultatus iš 4 pirmų turų, taip pat bus pakviesti elito grupės kiekvieno turo 1 ir 2 vietos laimėtojai.

Nugalėtojų nustatymas ir apdovanojimas

Atskiruose turuose nugalėtojai savo grupėse nustatomi pagal geriausią trasos įveikimo laiką. Taurės įskaitai sumuojami dalyvio atskiruose turuose surinkti taškai, jie apskaičiuojami pagal formulę Tn/Td × 1000 =A, (kur Td – dalyvio sugaištas laikas trasoje, Tn – nugalėtojo laikas, A – gauti taškai).

Taurės įskaitoje nugalėtojai nustatomi pagal 4 (iš 5) (elitui pagal 3 iš 4) turuose surinktą didžiausią taškų sumą. Mažiau nei 4 turuose startavę dalyviai (elito grupėse mažiau nei 3) bendroje įskaitoje rikiuojasi žemiau už tuos, kurie dalyvavo visuose 4 turuose (elito grupėse 3 turuose), nepriklausomai nuo surinktų taškų sumos. Dalyviams surinkus vienodai taškų, pirmenybė teikiama iškovojusiam daugiau aukštesnių pozicijų. Diskvalifikuotas dalyvis taškų turo metu negauna.

Apdovanojimai už atskirus turus vyks kitame sprintų taurės ture 11:30. Finalinis apdovanojimas už suminius rezultatus vykdomas paskutinio turo metu pasibaigus varžyboms.

OPEN grupės

Bus galimybė startuoti OPEN grupėse: OPEN A grupė (ilgesnė), OPEN B (trumpesnė).

Registracija varžybų dieną sekretoriate.

Rezultatai OPEN trasose nefiksuojami, dalyvis gauna tik savo asmeninius tarpinius laikus. Starto mokestis - 9€, moksleiviams - 4€, studentams ir senjorams - 7€. 

OPEN grupių  dalyviai startuoja nuo 12:00 iki 13:00.

Svarbu. Dalyvis privalo startuoti su organizatorių išduota Sportident kortele.

Kita

Esant nepalankioms oro sąlygoms ar kitiems nenumatytiems atvejams, galimi tvarkaraščio pakeitimai. Tokio pobūdžio informacija bus skelbiama iš anksto – sekite informaciją varžybų puslapyje.

Organizacija, treneris arba sportininkas registruodamasis į varžybas patvirtina, kad varžybose dalyvaus pasitikrinęs sveikatą, prisiima visą su dalyvavimu varžybose susijusią riziką ir atsakomybę bei įsipareigoja dėl to nereikšti varžybų organizatoriams jokių pretenzijų.

Kontrolinis laikas atitinkamai grupei nustatomas planuojamą grupės nugalėtojo laiką padidinus 4 kartus.

Jei punkto stotelė nedirba (nėra garsinio ir šviesos signalo), turite atsižymėti greta Sport Ident stotelės esančiu komposteriu ant žemėlapio nurodytoje vietoje (trys laukeliai). Jei nėra komposterio, galite bėgti į kitą KP ir finišavus apie neveikiančią stotelę pranešti varžybų sekretoriui.

Registruodamiesi į varžybas sutinkate, kad Jūsų pavardė, vardas, gimimo metai, komanda ir rezultatas bus skelbiami https://dbsportas.lt puslapyje. Gimimo metai šalia rezultatų nerodomi, jie kaupiami statistikos ir kontrolės tikslais (kad žmonės rungtyniautų savo amžiaus ir pajėgumo grupėse). Asmenys, registruojantys į varžybas kitus žmones turi užtikrinti, kad iš registruojamų asmenų yra gavę sutikimus aukščiau nurodytai informacijai skelbti https://dbsportas.lt puslapyje. 

Dalyviai, užsiregistruodami į varžybas, sutinka būti fotografuojami ir filmuojami, o jų nuotraukos ir vaizdo medžiaga gali būti naudojama renginio viešinimo tikslais arba juos tikrinant dėl laikymosi kilnios sportinės kovos principų ir orientavimosi sporto taisyklių.

Kontaktai

Vidmantas Nakvosas    8 686 032 97

sprintai.okazuolas.lt

Rėmėjai