Nuostatai

Nuostatai

Organizatorius

Orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“ 

Turų vieta ir laikas

Varžybų  5 turai vykdomi Vilniaus mieste. Turų pradžia 12:00

1 turas Senamiestis - Užupis lapkričio 18 d.
2 turas Naujininkai gruodžio 8 d. 
3 turas Tuskulėnai vasario 17 d.
4 turas Grigiškės vasario 24 d.
5 turas Baltasis tiltas kovo 17 d.

 

Detalesnė informacija apie tikslias varžybų vietas bei laiką bus skelbiama prieš kiekvieną etapą sprintai.okazuolas.lt skiltyje Turų informacija.

Dalyvių grupės

M/V 1 Vaikai (2005 ir jaunesni)
M/V 2 Jauniai (2004-2001)
M/V 3 Veteranai 40 - 55 (1964-1979)
M/V 4 Veteranai 55+ (1963 ir vyresni)
M/V E Elitas Amžius neribojamas
OPEN A Visi norintys Amžius neribojamas
OPEN B Visi norintys Amžius neribojamas
"Išmok orientuotis" Suaugusieji (2000 ir vyresni)

 

Lietuvos Orientavimosi Sporto Federacija kartu su orientavimosi sporto klubu „Ąžuolas“ Vilniuje vykdo suaugusiems (2000 ir vyresni) skirtą projektą „Išmok orientuotis“. Todėl Vilniaus sprintų taurės metu naujokams suaugusiems rekomenduojame rinktis  specialiai sukurtą grupę "Išmok orientuotis", kuri bus trumpiausia ir lengviausia trasa. Prieš startą bus galimybė gauti reikiamos informacijos iš instruktorių apie orientavimosi sportą. Taip pat rekomenduojame paskaityti orientavimosi sporto pradžiamokslį. Jį galite rasti čia.

Moksleiviams naujokams rekomenduojame rinktis vieną iš OPEN trasų. Jas galėsite įveikti vieni, arba su tėvais, draugais arba Jūsų treneriu.

Esant poreikiui, bus galima išsinuomoti kompasą. Nuomos kaina 1 eur.

Grupių palyginimas

Trasos

1 trasa VE
2 trasa V3, OPEN A
3 trasa ME, V2
4 trasa M2, M3, V4
5 trasa V1, M1, M4, OPEN B
6 trasa "Išmok orientuotis"

Asmeninėse varžybose kontrolinis laikas atitinkamai grupei nustatomas planuojamą grupės nugalėtojo laiką padidinus 2-2,5 karto.

Trasos įveikimas

Trasą reikia įveikti nurodyta kryptimi. Atbėgus į kontrolinį punktą (KP), punkte reikia įkišti SI kortelę į KP stotelės lizdą, sulaukti garsinio arba šviesos signalo ir bėgti į kitą KP. Jeigu turite SI Air kortelę, jos nereikia kišti į KP stotelės lizdą, užtenka perbraukti šalia stotelės, o garsinis signalas arba šviesos signalas bus rodomas jūsų kortelėje.

Jei stotelė nedirba (nėra garsinio ir šviesos signalo), turite bėgti į kitą KP ir finišavus apie neveikiančią stotelę pranešti finišo teisėjui.

Atsižymėjimas

Atsižymėjimas su SPORTident kortelėmis.Bus aktyvuotos SIAIR+ stotelės.

Dalyviai, kurie neturi SPORTident kortelių arba SPORTident SIAC kortelių, jas galės išsinuomoti varžybų registracijos vietoje iš organizatorių. Kortelės nuomos kaina vienam etapui: moksleiviams – 0,50 Eur, suaugusiems – 1 Eur.

Jeigu nuomojate SPORTident kortelę, tą turite padaryti varžybų dieną iki 13h.  Po 13h SPORTident kortelės nebus nuomojamos!

Dalyvis, pametęs išnuomotą SPORTident arba SPORTident SIAC kortelę, privalo atlyginti organizatoriams nuostolius ir kompensuoti prarastą kortelę.

Starto mokestis

  Kaina už vieną turą** SI nuoma*
Moksleiviai 1 Eur 0.5 Eur
Studentai ir Senjorai*** 4 Eur 1 Eur
Visi kiti 6 Eur 1 Eur

* Sportident kortelės nuomos kaina vienam etapui: moksleiviams – 0,50 Eur, suaugusiems – 1 Eur.

** "Išmok orientuotis" grupės dalyviai startuoja nemokamai.

*** Starto mokestis dieninių skyrių studentams ir senjorams yra 4 EUR. Varžybų dieną sekretoriate pateikite galiojantį studento arba senjoro pažymėjimą ir gausite nuolaidą.

Mokestis mokamas:

Orientavimosi sporto klubas "Ąžuolas", įmonės kodas 193269519

A.s. Nr. LT427044060001311849, AB "SEB bankas", banko kodas 70440

arba registracijos metu varžybų dieną.

Užsiregistravus, bet neatvykus į varžybas, dalyvis mokama 50 proc. starto mokesčio dydžio bauda.

Nugalėtojų nustatymas ir apdovanojimas

Atskiruose turuose nugalėtojai savo grupėse nustatomi pagal geriausią trasos įveikimo laiką. Taurės įskaitai sumuojami dalyvio atskiruose turuose surinkti taškai, jie apskaičiuojami pagal formulę Tn/Td × 1000 =A, (kur Td – dalyvio sugaištas laikas trasoje, Tn – nugalėtojo laikas, A – gauti taškai).

Taurės įskaitoje nugalėtojai nustatomi pagal 4 (iš 5) turuose surinktą didžiausią taškų sumą. Mažiau nei 4 turuose startavę dalyviai bendroje įskaitoje rikiuojasi žemiau už tuos, kurie dalyvavo visuose 4 turuose, nepriklausomai nuo surinktų taškų sumos. Dalyviams surinkus vienodai taškų, pirmenybė teikiama iškovojusiam daugiau aukštesnių pozicijų. Diskvalifikuotas dalyvis taškų turo metu negauna.

1 - 4 turo M ir V amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami varžybų rėmėjų prizais prieš kito turo varžybų startą. Finalinis apdovanojimas vykdomas paskutinio turo metu pasibaigus varžyboms.

Registracija

M/V 1, 2, 3, 4, E grupių dalyvių  išankstinė registracija yra privaloma. Registracija vyksta atskirai į kiekvieną etapą svetainėje www.dbsportas.lt. Registracija galima tik iki nurodytos registracijos datos pabaigos, pasibaigus terminui registruotis bus galima tik į OPEN grupes varžybų dieną. 

Mokiniai, norintys dalyvauti mokyklų lygoje, registracijos metu privalo nurodyti atstovaujamos bendrojo ugdymo mokyklos pavadinimą

Registruodamiesi į varžybas sutinkate, kad Jūsų pavardė, vardas, gimimo metai, komanda ir rezultatas bus skelbiami https://dbsportas.lt puslapyje. Gimimo metai šalia rezultatų nerodomi, jie kaupiami statistikos ir kontrolės tikslais (kad žmonės rungtyniautų savo amžiaus ir pajėgumo grupėse). Asmenys, registruojantys į varžybas kitus žmones turi užtikrinti, kad iš registruojamų asmenų yra gavę sutikimus aukščiau nurodytai informacijai skelbti https://dbsportas.lt puslapyje. 

Dalyviai, užsiregistruodami į varžybas, sutinka būti fotografuojami ir filmuojami, o jų nuotraukos ir vaizdo medžiaga gali būti naudojama renginio viešinimo tikslais.

Mokyklų lyga

Moksleiviai iš tų pačių bendrojo ugdymo mokyklų (gimnazijos, pagrindinės, pradinės, vidurinės) dalyvauja mokyklų lygoje. Lygoje sumuojama 10 geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš tos pačios mokyklos taškų suma, nepriklausomai kokioje grupėje jie startavo. Geriausių mokyklų komandos bus apdovanotos specialiais prizais.

Moksleiviai, kurie registracijos metu nenurodė savo atstovaujamos bendrojo ugdymo mokyklos, tą gali padaryti varžybų dieną iki 12:00. Mokyklos nenurodę moksleiviai, negalės tame ture iškovoti taškų savo mokyklai. 

Moksleiviai, kurie dalyvauja OPEN A, OPEN B grupėse taškų savo mokyklai iškovoti negali.

Kita

Esant nepalankioms oro sąlygoms ar kitiems nenumatytiems atvejams, galimi tvarkaraščio pakeitimai. Tokio pobūdžio informacija bus skelbiama iš anksto – sekite informaciją varžybų puslapyje.

Organizacija, treneris arba sportininkas registruodamasis į varžybas patvirtina, kad varžybose dalyvaus pasitikrinęs sveikatą, prisiima visą su dalyvavimu varžybose susijusią riziką ir atsakomybę bei įsipareigoja dėl to nereikšti varžybų organizatoriams jokių pretenzijų.

Kontrolinis trasos įveikimo laikas - 1h.

Kontaktai

Vidmantas Nakvosas    8 686 032 97

www.okazuolas.lt