Turų informacija

2 turo informacija

Svarbu

Rekomenduojama avalynė

Atsižvelgiant į vietovės specifiką, rekomenduojama avalynė - sportiniai bateliai su protektoriumi arba, esant nepalankioms sąlygoms, t.y. apledėjimui, sniegui) galima būtų naudoti ir batelius su šipais. Ypač atsargūs varžybų dalyviai turi būti ant laiptų ir šlaiteliuose, nes šiuo metu jie yra apledėję arba pažliugę.   

Pavojingos vietos

Būkite atidūs kirsdami gatves. Automobilių eismas nebus ribojamas! Todėl laikykitės visų kelių eismo taisyklių. Būkite atsargūs bėgdami kiemuose išbėgdami ar įbėgdami į bromus. Būkite atidūs pėsčiųjų atžvilgiu.

Kai kurie kontroliniai punktai gali būti užstojami automobilių.

Parkavimas

Parkavimas nebus organizuojamas. Parkuotis reikėtų į pietus nuo Kapsų gatvės arba į Vakarus nuo Dariaus ir Girėno gatvės (žr. žemėlapį apačioje). Varžybų dalyvius prašome būti sąmoningais ir varžybų teritorijoje nesiparkuoti, kad nepažeistume sąžiningumo principų.

Apšilimas

Apšilimas leidžiamas tik į pietus nuo Kapsų gatvės, kur prasideda parduotuvės Lidlo teritorija

Turo vieta

2 turo varžybų centras - Juventos gimnazija, adresas - Telšių g. 2.

Bus galima persirengti ir palikti daiktus viduje, taip pat bus galima pasinaudoti tualetais.

Atvykimas į varžybų centrą viešuoju transportu: stotelė Naujininkai. Autobusai 3G, 1, 3, 4, 41, 42, 78, troleibusai 10, 17. Atstumas nuo stotelės iki varžybų centro apie 350 m.

 

Trasų parametrai

 

Grupės Trasos ilgis (optimaliausiu variantu) KP skaičius 
VE 4.7 km 24 KP
V3, Open A 4.4 km 23 KP
ME, V2 4.1 km 24 KP
M2, M3, V4 3.4 km 20 KP
V1, M1, M4, Open B 1.9 km 15 KP
"Išmok orientuotis" 1.6 km 10 KP

 

Programa

Gruodžio 8 d. šeštadienis

iki 12:00 Atvykimas ir dalyvių registracijos patvirtinimas sekretoriate (varžybų centre)
12:00 "Išmok orientuotis" grupės pamokos apie OS pradžia
12:00 I turo nugalėtojų apdovanojimas
12:30 Starto pradžia M/V 1, 2, 3, 4, E grupėms
12:30 - 13:30 OPEN grupių dalyvių startas

Žemėlapis

2 turo žemėlapis: Naujininkai, sudarytas 2018 m. 

Žemėlapio autorius: E. Mikšys

Mastelis M 1:4000. Horizontalių laiptas 2,5 m.

2 turo varžybų vietovė - Naujininkų mikrorajono dalis tarp Dariaus ir Girėno, Pelesos, Panevėžio bei Kapsų gatvių. Vietovė išsidėsčiusi šlaite - aukščių skirtumas nuo žemiausio iki aukščiausio taško siekia 30 metrų. Vietovėje yra planinės statybos daugiabučių kvartalų bei nemažai individualios statybos kvartalų ir industrinių objektų, augalijos zonų, sudarančių įdomią vietovės kompoziciją. 

Varžybų tvarka

1. Registracijos tvarka varžybų dieną

M/V grupių dalyviai turi atvykti šiek tiek anksčiau ir susimokėti už startą sekretoriate, nes dėl didelio dalyvų srauto gali susidaryti eilės. 

OPEN dalyviai registracijos metu turi pateikti savo duomenis registracijai, susimokėjus gauti registraciją patvirtinantį lapuką ir su juo eiti į startą ir startuoti. Rekomenduojame atvykti šiek tiek anksčiau, jog spėtumėte startuoti iki 13h. 

Moksleiviai gali registruotis į bet kurią grupę išskyrus veteranų (M/V3 ir M/V4) ir "Išmok orientuotis". Varžybų metu sekretoriate pateikite moksleivio pažymėjimą ir starto mokestis bus 1 Eur.

Moksleiviai, kurie registracijos metu nenurodė savo atstovaujamos bendrojo ugdymo mokyklos, tą gali padaryti varžybų dieną iki 12:00. Mokyklos nenurodę moksleiviai, negalės tame ture iškovoti taškų savo mokyklai. 

Starto mokestis dieninių skyrių studentams ir Senjorams yra 4 EUR. Varžybų dieną sekretoriate pateikite studento arba senjoro pažymėjimą ir gausite nuolaidą.

2. "Išmok orientuotis" grupė

Lietuvos Orientavimosi Sporto Federacija kartu su orientavimosi sporto klubu „Ąžuolas“ Vilniuje vykdo suaugusiems (2000 ir vyresni) skirtą projektą „Išmok orientuotis“. Todėl Vilniaus sprintų taurės metu naujokams suaugusiems rekomenduojame rinktis  specialiai sukurtą grupę "Išmok orientuotis", kuri bus trumpiausia ir lengviausia trasa.

"Išmok orientuotis" dalyviai renkasi 12:00 prie registracijos stalo, kur Jūsų lauks instruktorius Pranas. Nevėluokite! Pranas praves trumpą instruktažą apie OS ir po to galėsite įveikti trasą su juo arba vieni. Atsižymėjimo nebus, todėl "Išmok orientuotis" grupei nereikės Sportident kortelių. Po to "Išmok orientuotis" grupės dalyviams bus galima už papildomą mokestį įveikti OPEN trasas.

Taip pat rekomenduojame paskaityti orientavimosi sporto pradžiamokslį. Jį galite rasti čia.

3. SPORTident kortelės nuoma

Sportident kortelę galėsite išsinuomoti iš sekretorių registracijos metu.

M/V grupių dalyviai išsinuomoti SPORTident kortelę gali varžybų dieną iki 12:30. Vėliau SPORTident kortelės šių grupių dalyviams nebus nuomojamos! 

OPEN grupių dalyviai išsinuomoti kortelę galės iki 13:30.

4. Prieš startą

M/V grupių dalyviai kviečiami 3 min prieš tikrą starto laiką.  OPEN grupių dalyviai patys pasirenka starto minutę nuo 12:30 iki 13:30. Jie startuoja iš atskiro starto koridoriaus.

5. SportIdent kortelių išvalymas

SportIdent kortelių išvalymas - prieš įėjimą į starto koridorių. SportIdent kortelės privalo išsivalyti visi  M/V ir OPEN grupių dalyviai. Tai bus CLEAR stotelė starto koridoriuje. Neišvalius kortelės, Jūsų rezultatas nebus užfiksuotas ir būsite diskvalifikuoti! Jeigu nežinote, kaip tai padaryti, paklauskite starte esančių teisėjų ir jie Jums padės atlikti šią procedūrą.

6. Žemėlapių išdavimas

Žemėlapiai M/V ir OPEN grupėms išduodami starto metu. Žemėlapius dalyviai pasiima patys ir patys atsako už teisingo žemėlapio pasiėmimą.

OPEN grupių dalyviai prieš startą gali pažiūrėti į žemėlapį neribotą laiką, o M/V grupių dalyviai žemėlapį gali atsiverti tik prasidėjus jų starto laikui.

7. Trasos įveikimas

Trasą reikia įveikti nurodyta kryptimi. Atbėgus į kontrolinį punktą (KP), punkte reikia įkišti SI kortelę į KP stotelės lizdą, sulaukti garsinio arba šviesos signalo ir bėgti į kitą KP. Jeigu turite SI Air kortelę, jos nereikia kišti į KP stotelės lizdą, užtenka perbraukti šalia stotelės, o garsinis signalas arba šviesos signalas bus rodomas jūsų kortelėje.

Jei stotelė nedirba (nėra garsinio ir šviesos signalo), turite atsižymėti greta Sport Ident stotelės esančiu komposteriu ant žemėlapio nurodytoje vietoje (trys laukeliai). Jei nėra komposterio, galite bėgti į kitą KP ir finišavus apie neveikiančią stotelę pranešti varžybų sekretoriui.

Atsižymėjus paskutinį KP bėgate finišo koridoriumi, kurio pabaigoje yra finišo stotelė. Ją atsižymėti yra būtina, kadangi kitaip nebus sustabdytas Jūsų laikas ir būsite diskvalifikuoti!

8. Finišo tvarka ir rezultatų nuskaitymas

Finišavę turite ateiti iki varžybų sekretoriaus ir nuskaityti savo SportIdent kortelę. Dėl didelio finišavusių dalyvių skaičiaus gali susidaryti eilė, todėl būkite kantrūs. Nenuskaičius kortelės Jūsų rezultatas nebus užfiksuotas.

Jeigu Jūsų rezultatų lapelyje rodo diskvalifikaciją, paklauskite varžybų sekretoriaus ką neteisingai padarėte.

9. Rezultatų peržiūra ir apdovanojimai

 M/V 1, 2, 3, 4, E  grupių rezultatai bus skelbiami gyvai čia, ir varžybų centre ekrane. 

OPEN grupių dalyviai finišavę gaus asmeninį rezultatų lapelį, bet šių grupių rezultatų suvestinė nebus skelbiama.

"Išmok orientuotis" dalyvių rezultatas nebus fiksuojamas.

Apdovanojimai M/V 1, 2, 3, 4, E grupėms už pirmą turą bus vykdomi antro turo metu.

Ateikite su gera nuotaika ir patirkite orientavimosi sporto džiaugsmą!

Jeigu gavote kvietimą startuoti nemokamai, pateikite jį registracijos metu ir galėsite startuoti nemokamai. Jeigu startą laimėjote loterijos metu, pasakykite savo pavardę ir startuosite nemokamai.

Rėmėjai