Turų informacija

3 turo informacija

Svarbu

Rekomenduojama avalynė:  sportiniai bateliai su protektoriumi arba galima būtų naudoti ir batelius su šipais (su šipais draudžiama vaikščioti mokyklos viduje!)

Apšilimas: galimas tik teritorijoje aplink Tuskulėnų gimnaziją ir link starto.

Nuo varžybų centro iki starto 200 m.

Pavojingas eismas: minimalus judėjimas M.Katkaus gatve tarp Tuskulėnų ir Žirmūnų gatvių, taip pat kvartale į vakarus nuo Tuskulėnų gimnazijos.

Būkite atidūs kirsdami gatves. Automobilių eismas nebus ribojamas! Būkite atsargūs kiemuose, kuriuose gausu stovinčių automobilių.

Taip pat, būkite atidūs pėsčiųjų atžvilgiu.

Vengtinos kirsti zonos: visos neįveikiamos tvoros, gyvatvorės. Taip pat gyventojų pastatytos medinės tvorelės prie vaikų žaidimų aikštelių (apie 1 m aukščio) žemėlapyje pažymėtos neįveikiamomis.

Turo vieta

3 turo varžybų centras - Tuskulėnų gimnazija, adresas - Tuskulėnų g. 31.

Bus galima persirengti ir palikti daiktus viduje, taip pat bus galima pasinaudoti tualetais.

Atvykimas į varžybų centrą viešuoju transportu: Tuskulėnų gimnazija pasiekiama nuo Apkasų (50 autobusas); M.Katkaus, Tuskulėnai, (5, 34 autobusai); Minties, Tuskulėnų rimties parkas (4G, 5 autobusai, 9, 12, 17, 19, 20 troleibusai).

Parkavimas: parkavimo galimybės rajono viduje ribotos. Parkavimas mokyklos teritorijoje rezervuotas organizatoriams. Didesnės aikštelės netoli nuo varžybų centro - prie prekybos centrų "Minsko Iki", "Žalgirio Maximos", prie Maxima parduotuvės Minties g., prie Express Market iš Žirmūnų g. pusės

Trasų parametrai

Galutiniai trasų parametrai

Grupės Trasos ilgis (optimaliausiu variantu) KP skaičius 
VE 4.8 km 18 KP
V3, Open A 4.2 km 16 KP
ME, V2 4.0 km 16 KP
M2, M3, V4 3.3 km 16 KP
V1, M1, M4, Open B 2.8 km 12 KP
"Išmok orientuotis" 2.3 km 12 KP

 

Programa

Vasario 17 d. sekmadienis

iki 11:30 Atvykimas ir dalyvių registracijos patvirtinimas sekretoriate (Tuskulėnų gimnazija)
11:30 "Išmok orientuotis" grupės pamokos apie OS pradžia
12:00 Starto pradžia M/V 1, 2, 3, 4, E grupėms
12:00 - 13:00 OPEN grupių dalyvių startas

Žemėlapis

3 turo žemėlapis: Tuskulėnai, sudarytas 2018 m. Žemėlapis, lyginant su praeitais metais, praplėstas į šiaurinę pusę.

Žemėlapio autoriai: P.Germanavičius, G.Nakvosas

Mastelis M 1:4000. Horizontalių laiptas 2 m.

3 turo varžybų vietovė - Tuskulėnai: taip vadinama Žirmūnų dalis tarp Tuskulėnų, Minties ir Žirmūnų gatvių. Vietovę sudaro planinės statybos daugiabučių kiemai, naujos statybos daugiabučiai namai su aptvertomis teritorijomis, bei individialūs namai palei M. Katkaus gatvę ar stovintys pavieniui. Vietovės rytiniame pakraštyje nuožulnus 10 m aukščio šlaitas.

Varžybų tvarka

1. Registracijos tvarka varžybų dieną

M/V grupių dalyviai turi atvykti šiek tiek anksčiau ir susimokėti už startą sekretoriate, nes dėl didelio dalyvų srauto gali susidaryti eilės. 

OPEN dalyviai registracijos metu turi pateikti savo duomenis registracijai, susimokėjus gauti registraciją patvirtinantį lapuką ir su juo eiti į startą ir startuoti. Rekomenduojame atvykti šiek tiek anksčiau, jog spėtumėte startuoti iki 13h. 

Moksleiviai gali registruotis į bet kurią grupę išskyrus veteranų (M/V3 ir M/V4) ir "Išmok orientuotis". Varžybų metu sekretoriate pateikite moksleivio pažymėjimą ir starto mokestis bus 1 Eur.

Moksleiviai, kurie registracijos metu nenurodė savo atstovaujamos bendrojo ugdymo mokyklos, tą gali padaryti varžybų dieną iki 12:00. Mokyklos nenurodę moksleiviai, negalės tame ture iškovoti taškų savo mokyklai. 

Starto mokestis dieninių skyrių studentams ir Senjorams yra 4 EUR. Varžybų dieną sekretoriate pateikite studento arba senjoro pažymėjimą ir gausite nuolaidą.

2. "Išmok orientuotis" grupė

Lietuvos Orientavimosi Sporto Federacija kartu su orientavimosi sporto klubu „Ąžuolas“ Vilniuje vykdo suaugusiems (2000 ir vyresni) skirtą projektą „Išmok orientuotis“. Todėl Vilniaus sprintų taurės metu naujokams suaugusiems rekomenduojame rinktis  specialiai sukurtą grupę "Išmok orientuotis", kuri bus trumpiausia ir lengviausia trasa.

"Išmok orientuotis" dalyviai renkasi 11:30 prie registracijos stalo, kur Jūsų lauks instruktorius Pranas. Nevėluokite! Pranas praves trumpą instruktažą apie OS ir po to galėsite įveikti trasą su juo arba vieni. Atsižymėjimo nebus, todėl "Išmok orientuotis" grupei nereikės Sportident kortelių. Po to "Išmok orientuotis" grupės dalyviams bus galima už papildomą mokestį įveikti OPEN trasas.

Taip pat rekomenduojame paskaityti orientavimosi sporto pradžiamokslį. Jį galite rasti čia.

3. SPORTident kortelės nuoma

Sportident kortelę galėsite išsinuomoti iš sekretorių registracijos metu.

M/V grupių dalyviai išsinuomoti SPORTident kortelę gali varžybų dieną iki 12:00. Vėliau SPORTident kortelės šių grupių dalyviams nebus nuomojamos! 

OPEN grupių dalyviai išsinuomoti kortelę galės iki 13:00.

4. Prieš startą

M/V grupių dalyviai kviečiami 3 min prieš tikrą starto laiką.  OPEN grupių dalyviai patys pasirenka starto minutę nuo 12h iki 13h. Jie startuoja iš atskiro starto koridoriaus.

5. SportIdent kortelių išvalymas

SportIdent kortelių išvalymas - prieš įėjimą į starto koridorių. SportIdent kortelės privalo išsivalyti visi  M/V ir OPEN grupių dalyviai. Tai bus CLEAR stotelė starto koridoriuje. Neišvalius kortelės, Jūsų rezultatas nebus užfiksuotas ir būsite diskvalifikuoti! Jeigu nežinote, kaip tai padaryti, paklauskite starte esančių teisėjų ir jie Jums padės atlikti šią procedūrą.

6. Žemėlapių išdavimas

Žemėlapiai M/V ir OPEN grupėms išduodami starto metu. Žemėlapius dalyviai pasiima patys ir patys atsako už teisingo žemėlapio pasiėmimą.

OPEN grupių dalyviai prieš startą gali pažiūrėti į žemėlapį neribotą laiką, o M/V grupių dalyviai žemėlapį gali atsiverti tik prasidėjus jų starto laikui.

7. Trasos įveikimas

Trasą reikia įveikti nurodyta kryptimi. Atbėgus į kontrolinį punktą (KP), punkte reikia įkišti SI kortelę į KP stotelės lizdą, sulaukti garsinio arba šviesos signalo ir bėgti į kitą KP. Jeigu turite SI Air kortelę, jos nereikia kišti į KP stotelės lizdą, užtenka perbraukti šalia stotelės, o garsinis signalas arba šviesos signalas bus rodomas jūsų kortelėje.

Jei stotelė nedirba (nėra garsinio ir šviesos signalo), turite bėgti į kitą KP ir finišavus apie neveikiančią stotelę pranešti varžybų sekretoriui.

Atsižymėjus paskutinį KP bėgate finišo koridoriumi, kurio pabaigoje yra finišo stotelė. Ją atsižymėti yra būtina, kadangi kitaip nebus sustabdytas Jūsų laikas ir būsite diskvalifikuoti!

8. Finišo tvarka ir rezultatų nuskaitymas

Finišavę turite ateiti iki varžybų sekretoriaus ir nuskaityti savo SportIdent kortelę. Dėl didelio finišavusių dalyvių skaičiaus gali susidaryti eilė, todėl būkite kantrūs. Nenuskaičius kortelės Jūsų rezultatas nebus užfiksuotas.

Jeigu Jūsų rezultatų lapelyje rodo diskvalifikaciją, paklauskite varžybų sekretoriaus, ką neteisingai padarėte.

9. Rezultatų peržiūra ir apdovanojimai

 M/V 1, 2, 3, 4, E  grupių rezultatai bus skelbiami gyvai čia, ir varžybų centre ekrane. 

OPEN grupių dalyviai finišavę gaus asmeninį rezultatų lapelį, bet šių grupių rezultatų suvestinė nebus skelbiama.

"Išmok orientuotis" dalyvių rezultatas nebus fiksuojamas.

Apdovanojimai M/V 1, 2, 3, 4, E grupėms už antrą turą bus vykdomi trečio turo metu.

Ateikite su gera nuotaika ir patirkite orientavimosi sporto džiaugsmą!

Jeigu gavote kvietimą startuoti nemokamai, pateikite jį registracijos metu ir galėsite startuoti nemokamai. Jeigu startą laimėjote loterijos metu, pasakykite savo pavardę ir startuosite nemokamai.

Rėmėjai